Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Przesyłki towarów i paczek z zagranicy

Przesyłki towarów i paczek z zagranicy, to temat, który wart jest tego by go zgłębić. Jest tak po pierwsze dlatego że bardzo wiele ofert sklepów znajdujących się za granicą proponuję wysyłkę do Polski lub też mamy w zamiarze odebranie przesyłki wysłanej przez naszego przyjaciela bądź też kogoś z rodziny. Choć forma ta zdobywa każdego roku na popularności, to jednak wciąż liczne jest grono osób, które nie znają szczegółów związanych z tego rodzaju przesyłkami. Np. chcąc zamówić paczkę z Irlandii do Polski warto zastanowić się nad następującymi kwestiami, mowa tutaj o zagadnieniu takim jak cło, VAT oraz akcyza, a także obliczanie ewentualnych opłat.

Przede wszystkim należy wiedzieć że opłaty celne dotyczą jedynie tych towarów które pochodzą z spoza granic Unii Europejskiej. Jednak nawet jeżeli taki towar pochodzi spoza Unii Europejskiej to i tak nie oznacza to że cło będzie konieczne do zapłacenia. Niemniej tego dla przykładu w przypadku przesyłek z Irlandii do Polski, oclenia tych towarów nie ma racji bytu, ponieważ wszystko znajduje się w granicach UE.

Oferty firm, które proponują przesyłki kurierskie na trasie Polska-Irlandia oraz na odwrót, działają zwykle w sposób bardzo szybki, sprawne, a cały proceder jest bezpiecznej oraz pozbawione niepotrzebnych formalności (sprawdź przykładową ofertę: “przewóz paczek Irlandia Polska”). W większości przypadków proces złożenie zamówienia oraz jego realizacji jest bardzo łatwy, co jest dodatkowym atutem. Każda z paczek zostaje wyposażona swój indywidualny numer trackingowy poprzez to jest możliwość śledzenia i położę ją na stronie internetowej.

Oferty Kurierów, którzy działają rozprowadzając przesyłki z Polski do innych krajów Unii Europejskiej czy też z tych krajów do Polski są skierowane zarówno do klientów indywidualnych jak i dla klientów biznesowych. W przypadku klientów biznesowych oferta dostosowana jest do indywidualnych potrzeb. Jeśli mowa jest o regularne korzystanie z usług danego kuriera, wielu z nich umożliwia ułożenie specjalnego cennika, który powstałby specjalnie dla danego klienta. Sprawdź przykładową ofertę: cennik wysyłki paczek z Polski do Irlandii.

Niezwykle istotnym jest, aby zwrócić uwagę czy kurier który ma dostarczyć przesyłkę z Polski do Irlandii odbierze ją od nadawcy już kolejnego dnia. Przesyłki Kurierskie na trasie Irlandia-Polska zazwyczaj realizowane są w systemie odbierania paczek od jednego klienta, następnie od następnego, od kolejnego klienta i tak dalej.

Potwierdzenie realizacji zamówienia oraz dane bankowe związane z płatnościami zwykle przesyłane są za pośrednictwem poczty elektronicznej, po niedługim czasie od wypełnienia formularza zamówienia na stronie danego kuriera. Paczki z Polski do Irlandii doręczają zaufani oraz wypróbowani już wcześniej kierowcy, którzy współpracują z firmami kurierskimi od lat.

Pracownicy firm kurierskich są do dyspozycji klientów zarówno telefonicznie jak i za pośrednictwem maila. Jeżeli dana osoba potrzebuje pozyskać konieczne informacje na temat sposobu pakowania czy też zabezpieczenia paczek to powinna skontaktować się z konkretną firmą kurierską. Warto wiedzieć o transport paletowy jest wyceniane w sposób indywidualny.

Artykuł napisany we współpracy z Thundertransport – firmą zajmującą się wysyłką towarów do Irlandii.

Bądź pierwszy, by skomentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =