Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Na co zwrócić uwagę przed zakupem samochodu?

Zakup samochodu to zawsze swego rodzaju loteria, rzadko zdarza się kupić samochód bez żadnego mniejszego lub większego mankamentu, a jak wiemy handlarze są w zupełności pozbawieni skrupułów i nawet najgorszy wrak będą próbowali sprzedać jako „perełkę”. Niestety, wybierając auto trzeba przewidywać wszelkie za i przeciw, liczyć się z ewentualnymi kosztami po zakupie, a przy oględzinach najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto po prostu się na tym zna. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania samochodu? W tym momencie, w kolejne staje cały szereg kwestii, których nie należy przegapić. Po pierwsze, należy dokładnie obejrzeć cały samochód z zewnątrz i przeanalizować czy stan faktyczny jest adekwatny do ceny. Jeżeli zauważymy wykwity rdzy, odpryski, widoczne i głębokie zarysowania nie wróży to nic dobrego, szczególnie jeśli wykwity rdzy pojawia się pod świeżym lakierem- to znak, że poprzedni właściciel próbował już z tym walczyć. Wszelkie mankamenty lakiernicze, dziury w progach itd. powinny nas zastanowić lub po prostu zniechęcić. Jeśli usłyszymy słowa typu „to nie dużo kosztuje”, podziękujmy sprzedającemu. W przypadku kiedy lakier wydaje się być w porządku, dla pewności warto jeszcze sprawdzić go miernikiem lakieru, wtedy wątpliwości zostaną rozwiane.

Kwestia kolejna to stan podwozia i wszelkich jego elementów. Wystrzegajmy się samochodów że skorodowany podwoziem, oraz z elementami które wręcz straszą, czy rozsypują się po dotknięciu palcem. Silnik oraz wszystko co, co umiejscowione jest pod maską także nie powinno budzić naszych zastrzeżeń. Jeśli zauważymy brudny, zachlapania olejem silnik zastanówmy się dwa razy. To samo ma się to do wszelkiego rodzaju wycieków płynów eksploatacyjnych, być może to drobnostka, ale niekiedy takie „nic” może zaważyć na naszym bezpieczeństwie w czasie jazdy.

Zajrzyjmy do środka-przede wszystkim licznik powinien nas w szczególności interesować. Poprośmy przy tym o książkę serwisową oraz stosowne dokumenty dotyczące przebiegu. Niestety w tym miejscu nie dajmy się złapać na cwaniactwo i cofnięte liczniki. Co więcej, jeżeli zależy nam na dobrym stanie auta zwróćmy też uwagę na stan tapicerki oraz wszelkich elementów wewnętrznych.

Bądź pierwszy, by skomentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 12 =