Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak zorganizować przeprowadzkę rodziny za granicę?

Czasami w naszym życiu zdarzają się sytuacje, których się nie spodziewamy i niektórzy decydują się na to, aby wyjechać na stałe za granicę. Jedni decydują się na to, ponieważ są tam dużo większe zarobki niż w Polsce, a drudzy wyjeżdżają tam z powodu tego, że znaleźli tam swoją miłość. Żeby zorganizować dobrą przeprowadzkę za granicę musimy się na to odpowiednio przygotować i załatwić pewne formalności.

Co należy sprawdzić przed przeprowadzką rodziny za granicę?

Zawsze kiedy decydujemy się na przeprowadzkę do Anglii, Niemiec czy innego kraju, to na początek powinniśmy sprawdzić ważność swoich dokumentów. Musimy również zgłosić wyjazd w Polsce, gdy wybieramy się na dłużej niż 3 miesiące. Warto o tym wspomnieć zawsze, gdy wynajmowaliśmy od kogoś mieszkanie i byliśmy tam zameldowani. Dodatkowo przeprowadzając się do Anglii, musimy pamiętać o zerwaniu umowy i zrezygnowaniu ze wszystkich usług, z których korzystaliśmy w kraju. Chodź tutaj o zerwanie umowy z elektrownią oraz gazownia, a także telefonem komórkowym czy dostawcą Internetu.

Jak przygotować się do przeprowadzki za granicę?

Na początek przede wszystkim powinniśmy oszacować rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać do nowego domu. Musimy dokładnie określić, ile mebli chcemy zabrać i jak dużo książek czy też różnego rodzaju innych rzeczy, które mamy do przewiezienia. Firma przeprowadzkowa najczęściej oferuje nam wynajem kartonów, w którym możemy sobie przewieźć wszystkie rzeczy drobniejsze. Przy okazji możemy wyrzucić na śmietnik wszystkie rzeczy, których nie będziemy ze sobą zabierać, aby nie zajmowały nam dodatkowo miejsca.

Wszystkie takie rzeczy jak sprzęt elektroniczny oraz szkło lub naczynia powinniśmy zabezpieczyć specjalną folią bąbelkową. Dodatkowo każdy karton posiadający materiały, które mogą szybko się zniszczyć, powinien być oznaczony specjalnym napisem.

Sprzęty takie jak lodówka, czy zamrażarka powinny być zawsze wyłączone i rozmrożone, a ich elementy ruchome odpowiednio zabezpieczone. Jeśli chodzi o rośliny to najlepiej przewozić w specjalnych kartonach z otworami tak, aby miały czym oddychać. Niektóre firmy oferujące przewozy Anglia Polska zachowują dodatkowe środki ostrożności i przygotowują samochód, który będzie odporny na zmianę warunków technicznych.

Gdzie znaleźć dobrą firmę oferującą przeprowadzki?

Na terenie całego kraju znajdziemy wiele firm przeprowadzkowych, które pomogą nam załadować wszystkie rzeczy, przewieźć, a następnie rozładować na miejscu. Jednak nie wszystkie oferują przeprowadzki za granicę, dlatego powinniśmy się upewnić, iż firma, z której chcemy skorzystać oferuje przewozy Anglia Polska.

Przewoźnik u którego będziemy wynajmować, powinien mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, aby na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń czy wypadku uzyskać odpowiednie odszkodowanie. Dobrze jest również wynająć firmę przeprowadzkową, która posiada fachowców do tego typu zadań i będą oni mogli dokonać demontażu, a także montażu mebli.
Firmy oferujące przeprowadzkę najczęściej będą się z nami rozliczać godzinowo albo też możemy zapłacić za całą zrealizowaną usługę. Poszukując dobrej firmy, możemy sprawdzić dostępne oferty w internecie albo też popytać kogoś z rodziny lub znajomego, kto już korzystał z usług transportowych lub przeprowadzkowych.

Sprawdź przykładową ofertę na stronie: https://beska-travel.pl/.

Bądź pierwszy, by skomentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 7 =