Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dlaczego warto zainwestować w monitoring auta GPS?

Zamontowanie monitorowania pojazdu przez GPS to nie są obecnie duże koszty. A system ten daje obecnie wiele korzyści zarówno dla posiadaczy prywatnych pojazdów, jak i tych, którzy dysponują flotą aut służbowych.

System GPS może uchronić przed kradzieżą

Właścicieli prywatnych pojazdów monitoring GPS dostępny na https://pugo.pl/ może uchronić przed utratą auta, ponieważ nie każdy złodziej zdecyduje się na kradzież samochodu wyposażonego w taki system. Może go od tego przestępstwa skutecznie odstraszyć na przykład zwykła informacja na szybie o tym, że auto wyposażone jest w taki lokalizator. Jeżeli już natomiast dojdzie do kradzieży pojazdu z systemem GPS, to znacznie łatwiej jest go potem odszukać. Oczywiście pod warunkiem, że nadajnik nie zostanie uszkodzony.

Dlatego niektórzy właściciele prywatnych aut wychodzą z założenia, że lepiej nie informować, że auto posiada takie zabezpieczenie, tylko z niego skorzystać, gdy dojdzie już do kradzieży. Każdy właściciel prywatnego auta musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest jego zdaniem lepsze. W autach prywatnych system monitorowania może również służyć kontroli tego, jak pojazd jest wykorzystywany na przykład przez innych członków rodziny. Choćby tych najmłodszych kierowców, którzy przecież z racji wieku nie są doświadczonymi kierowcami. Czy na przykład nie przekraczają dozwolonych szybkości.

Jaki styl jazdy preferuje kierowca?

Ta funkcja monitoringu GPS przyda się również każdemu pojazdowi służbowemu. Można się dzięki niej dowiedzieć, w jaki sposób kierowca prowadzi samochód. Z jakimi prędkościami się porusza, jak hamuje i przyspiesza. To ważne nie tylko dla jego bezpieczeństwa, ale również innych użytkowników ruchu drogowego. Warto tu wskazać że z opublikowanego w 2017 roku raportu dotyczącego wypadków na drogach organizacji ETSC (Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportowego) wynikało, że w około 70 procentach wszystkich takich zdarzeń na drogach Europy udział biorą kierowcy aut służbowych.

Poza tym jeżeli kierowca rzeczywiście preferuje agresywny styl jazdy, to spala większą ilość paliwa, które jest przecież najpoważniejszym kosztem prowadzenia na przykład firmy transportowej. Powoduje również, że droższe jest serwisowanie pojazdów, bo podzespoły samochodowe szybciej się zużywają. System GPS pomoże pracodawcy w uświadomieniu takiemu kierowcy, że generuje dodatkowe koszty i trzeba to zmienić.

Informacje z czasie rzeczywistym

Nowoczesne rozwiązania pozwalają kontrolować każdy samochód również przy pomocy smartfona. W tak zwanym czasie rzeczywistym wiadomo, gdzie się on aktualnie znajduje. Czy kierowca nie oszukuje pracodawcy. Można też na bieżąco wydawać polecenia załadunku, czy spotkania z klientem. GPS dostarcza też wiele innych informacji, które można później przeanalizować i w przyszłości ustalać bardziej ekonomiczne trasy przejazdu. Ułatwia on również rozliczanie czasu pracy pracowników. Monitoring GPS podnosi również bezpieczeństwo samochodu i kierowcy. Daje możliwości błyskawicznego zareagowania, gdy dzieje się coś dziwnego lub gdy pojawia się jakiś sygnał alarmowy od kierowcy.

Bądź pierwszy, by skomentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =